Kasa Devirici Damper

CEP RESİM 2017 284
CEP RESİM 2017 287
CEP RESİM 2017 288
CEP RESİM 2017 295
CEP RESİM 2017 296
DSC_1524
DSC_1525
DSC_1526
DSC_1527
DSC_1528
DSCF0029
DSCF7052
DSCF7053

Meyvelerin işleme hattına hassas bir şekilde girişini sağlar. İşleme hattının ilk kısmıdır. Meyveler bu bölümde, kasalardan konveyörün üzerine veya su havuzunun içine boşaltılır. Boş kasalar, damper sisteminin dışına alınır. Meyvenin özelliğine göre üç çeşit damper mevcuttur. Hassas meyveler için havuzlu damper veya fırça sistemli kasa devirici tercih edilirken, narenciye gibi kabuğu dayanıklı olan meyveler için normal kasa devirci sistemi tercih edilmektedir.

NORMAL DAMPER

Kasadaki meyveler, konveyör üzerine dökülür. Kasaların kaymadan ilerlemesi için zincirli veya tırtırlı bant kullanılmaktadır. Tozumanın önlenmesi amacıyla damperin üzerine davlumbaz monte edilebilmektedir. Palet döküm robotuna uyumludur.

HAVUZLU DAMPER

Elma, şeftali, armut gibi hassas meyveler için kullanılan damper sistemidir. Zincirli konveyör üzerine yerleştirilen meyve dolu kasalar, sırayla su havuzunun içine girerler. Su havuzuna giren kasalardaki meyveler, suyun kaldırma kuvvetiyle yüzeye çıkar. Boş kasalar ise zincirli konveyör üzerinde boş kasa çıkış noktasına doğru hareket eder. Kasalardaki elma, domates, şeftali gibi hassas meyveler, hiçbir darbeye maruz kalmadan, havuzun içindeki suya alınır. Buradan da, konveyör yardımıyla bir sonraki bölüme taşınır. Havuzlu damperin en önemli avantajı, havuz içinde ilaçlamaya olanak sağlamasıdır. Havuzlu damper sistemi suyla olan temas nedeniyle tamamen krom-nikel paslanmaz malzemeden üretilmiştir. Palet çözücü üniteye uyumludur

Ürün:
Kasa Devirici Damper
Özellikler:
Boyutlar: